Harry Potter a Fénixův řád
18.7.2009 - 26.7.2009

Horský hotel Liptov
Ostravice č. 01272
739 14 Ostravice
  Domů | Koleje | Denní věštec | Soví pošta | Galerie | Hodnocení | Famfrpál | Výnosy D.J.U. 
Právě se nacházíte v sekci: DENNí VěšTEC
2009-07-26

Ani poslední den školního roku se neobešel bez rozcvičky prof. Moodyho.

A pak už následovalo vysvědčení, kterého se studenti tolik obávali. Zbytečně. Odvolaná ředitelka D.J. Umbridgeová jim sice znepříjemňovala celý školní rok, ale ostatní profesory neovlivnila. Výsledky byly lepší, než se očekávalo.

Celokolejní pohár získal MRZIMOR a nejlepším studentem byla vyhlášená Kačka Nogová.

Naši kouzelníci byli krásnými cenami zaslouženě odměněni za celoroční píli. To už před Bradavicemi houkal Ernie a Stanley Silnička, aby je přepravili zpět domů do mudlovského světa.

Nashledanou studenti, utřete slzy! Příští školní rok začíná již 17.7.2010. Čeká vás opět spousta nových zážitků a Vás, milí čtenáři, další vydání Denního Věštce...

A pokud se chcete těšit z kompletní táborové foto a videogalerie, rádi Vám ji nahrajeme na Vaše DVD, pokud nám jej doručíte do kanceláře EICO (Chelčického 4, Ostrava).

Vaše profesorská rada a Bleskobrk

 


2009-07-25

Dnes vstávali naši malí kouzelníci se sevřeným žaludkem. V noci museli prokázat svou odvahu v zakázaném lese a ráno je čekaly zkoušky NKÚ, při kterých držela dozor nenáviděná D.J.Umbridgeová. Byla taková, jak očekávali. Trestala a upisovala body jako na běžícím pásu. Zděšení studenti nemohli ukrýt zoufalství ve svých očích, když do dveří vtrhla prof. McGonagallová a vyvolala absolutní vzpouru. V tuto chvíli si naši přátelé uvědomili, že nemusí vždy poslouchat toho, kdo je zastrašuje.

Zhroucenou Umbridgeovou odnesli s infarktem do nemocnice sv. Munga kentauři. Konečně je od ní pokoj!!!

Poté se studenti vypravili na Odbor Záhad. Byl plný skleněných koulí s věštbami (bubliny). Největším problémem bylo získat inkriminovanou věštbu opředenou ochranými kouzly. Z dětí skutečně teklo proudem, ale někteří to přece jen dokázali.

Teď už zbývalo najít tu nejkrásnější myšlenku, aby malí kouzelníci dokázali překonat "Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit". Najít krásnou a podstatnou myšlenku není jednoduché, ale naši přátele jich nalezli hned několik. Měly nápad, měly hloubku a měly srdce. "Vy-víte-kdo" neměl šanci.

Umbridgeová byla odstraněna. Voldemort pro tentokrát poražen. Co víc si přát? Pořádnou závěrečnou párty plnou hudby, tance, dobrůtek a zábavy. A naši studenti se uměli pobavit.

Zítra obdrží vysvědčení a pak - cesta domů. Tam je čeká otevřená náruč rodičů, vlastní polštář a stesk po kamarádech. Těšíte se, kouzelníci?


2009-07-24

Noční bouřka vyčistila rozpálené nebe a prof. Moody vyhnal malé kouzelníky na rozcvičku v Černém jezeře. Byla dobrovolná, ale účast byla překvapivě vysoká. Po snídani čekalo naše přátele velké překvapení. Hagrid se vrátil! A přivedl s sebou svého obřího bratra Drápa. Ten dal studentům zabrat.

Před obědem proběhlo famfrpálové utkání Kratiknotů. Bojovali jako lvi i přes svůj nízký věk.

V poledne se zjevila inspekce z ministerstva kouzel. Studenti se zašili na pokojích a byli tiše jako myšky. Zřejmě se schovali před sluncem a alespoň si pořádně uklidili.

Jak už jsme se čtenářům zmínili, v Bradavicích se přemnožily škrkny. Nikdo neví, jak vypadají, ale za všechno můžou. Pod vedením pedagogů se mladým kouzelníkům se podařilo nasbírat neuvěřitelné množství škrkních mláďat. Bylo to dechově náročné, ale kdo ví, kolika problémům tím předešli.

I dnes se dvě koleje, H a Z, vypravily do zakázaného lesa krotit kentaury a členové M a N museli nakrmit obra Drápa. Tak jim chutnalo, že na ubohé obří mládě málem nezbylo! 

Večer se měla konat hodina věštení, ale D.J.Umbridgeová překvapivě propustila chudinku Sibyllu T. z Bradavických služeb. Zoufalé profesorce nakonec byla zachována alespoň střecha nad hlavou, ale učebnu opustit musela. Hodinu přenosu myšlenek s elegancí sobě vlastní dokončila prof. McGonagalová.

Den byl dlouhý, studenti se už těšili, až obejmou své polštářky. Netušili, že v noci je čeká cesta Zakázaným lesem. Jaká byla? Dočkáte se zítra v Denním Věštci...


2009-07-23

Sotva se ranní slunce opřelo do oken ložnic, uvědomili si studenti a někteří profesoři, jak už mají Umbridgeové plné zuby. Co se dá ale dělat. Výnosy ministerstva kouzel jsou nezrušitelné. Proto alespoň pod vedením prof. Sibyly Trellawneyové vybili svůj vztek na velmi emocionální hodině věštení.

Bohužel, každý skutek bude odhalen a potrestán. Proto stoupenci D.J.U. za trest tvrdě pošlapali studentské práva a otrhali mladým kouzelníkům kolejní kravaty. Za to naši mladí kouzelníci soustředili veškeré své síly na nácvik obranných kouzel. A že jim to šlo...

V odpoledních hodinách museli studenti Mrzimoru a Nebelvíru do zapovězeného lesa za kentaury a Havraspár se Zmijozelem trénovali, jak nakrmit Brumbálovu armádu v případ nouze.

Večer se naši malí kouzelníci dokázali zabavit sami a upadali do postýlek velmi, velmi unaveni. Zítra bude horký den. Kdo ví, co nás v něm čeká...


2009-07-22

Dnes dostali studenti skutečně do těla. Rozhodli se, že budou cvičit obranu proti černé magii sami. K tomu však potřebují Komnatu nejvyšší potřeby. Při jejím hledání došli až na Lysou horu.  Naštěstí jim počasí přálo a v záři slunce zdolali nejvyšší vrchol Beskyd. Cestou zpět, na které někteří studenti stále neztráceli energii, je táhla vidina chladivých vod Černého jezera jako na provázku. 

Večer příjemně znaveni shlédli malí kouzelníci pátý příběh svého velikého vzoru a pak hupky-šupky do postýlek. Zítra budou trénovat obranná kouzla a na to musí být čilí.

Dobrou noc, milí studenti... A vy, milí čtenáři, čtěte Denního Věštce.


2009-07-21

Vážení čtenáři, dnes se studenti konečně dočkali famfrpálu. Celý boj byl překvapivě krátký! Jedno utkání trvalo rekordní 4 sekundy. Naštěstí, protože ministerská vyšetřovatelka D.J.Umbridgeová vzápětí svým výnosem famfrpál zrušila. My ale víme, že vítězem se stal Havraspár!

Odpolední vyučování však bylo pro studenty peklem. D.J.Umbridgeová začala vyučovat. Hodinu uvedla tím, že zakázala všechno. Mluvit, šeptat, chodit, myslet... Kdyby  mohla, zakázala by jim i dýchat. Nebožátka, jak byli vyděšení. Ale nemyslete si, Dolores má i své oblíbence... kteří ji můžou rušit i u oběda. Po třech hodinách si skutečně zasloužili odpočinek a vodní hrátky v Černém jezeře.

Odpolední zajímavostí bylo zjevení domácího skřítka Krátury, který dobrovolně/povinně plnil všechny domácí práce, uložené studenty. Obzvlášť oblíbenou činností bylo čištění zubů.

Večer přišla pomoc z ohně. Snad Sirius Black poradil mladým přátelům, co dál. Kdo ví? Čtěte Denního Věštce a dozvíte se víc...

                                                              


2009-07-20

 

Dnes byli studenti odměněni za svou snahu o záchranu Harryho Pottera. Cesta do nočního Londýna byla nekonečná a někteří dorazili do hlavního šťábu Fénixova řádu až o druhé hodině ranní!  Odměnou jim byl výlet do Prasinek (Ostravice), kde mohli utratit své přebytečné galeony či srpce.

 

Odpoledne se malí kouzelníci zúčastnili tajné porady a vyzkoušeli jeden z vynálezů dvojčat Weasleyových - dlouhé uši a prohlédli si fotku zakládajících členů Fénixova řádu.

Večer překvapili členové Mrzimorské a Nebelvírské koleje svou schopností bavit spolužáky. Posuďte sami, drazí čtenáři... 


2009-07-19

Do nového dne probudily studenty přívaly deště. To však v žádném případě nezkazilo jejich nadšení! Celé dopoledne trávili snahou získat vlastního testrála. Nebylo to tak snadné, jak se zdálo, ale výsledná zvířátka byla úchvatná! A odpoledne bylo třeba donutit tyto kouzelné tvory k poslušnosti. Skok vpřed i vzad, slalom, překážky i testrálí pólo dali mladým kouzelníkům do těla.

V odpoledních hodinách se nejen studenti, ale celé osazenstvo Bradavic dočkalo překvapení! Z nemocnice sv. Munga se vrátil Brumbál. O 300 let mladší a o 30 cm vyšší! Je zřejmé, že reggennerační kouzlo se odborníkům vymklo z ruky. Ale buďme rádi, že se Brumbál nestal kojencem.

Večer byl pro všechny odměnou. Při pořádné Playback show jsme objevili neuvěřitelné talenty. Zazněly hity jako We are the champions (Queen), Z gumy méďa, Bránou zázraků (L. Vondráčková), Vsákneš se do mě jako déšť (Tomi Paci), Barbie girl (Aqua), Chip a Dale, Píseň Kozla (Karcoolka), Anděl (Xindl X), Mája (Nightwork), Jai Ho (Pussycat Dolls), Jaký to je (Ewa Farná), Kill Rock 'N Roll (System of a down), Globální oteplování (Nightwork) a Barbie girl (Aqua) podruhé

Studenti uléhali unavení, ale šťastní... Ještě netuší, že v noci musí dostat Harryho Pottera do Fénixova řádu. Jak se jim to podaří? ...Dočtete se zítra v Denním věštci nebo v mimořádném Nočním...


2009-07-18

 

Velmi se omlouváme za zpoždění 1. vydání Denního věštce, ale záludné škrkny obsadily internetovou kouzelnickou síť a profesor Moody se dosti natrápil než je všechny odstranil. Ale již jsme pro Vás, vážení čtenáři, zde a připraveni i s čerstvými zprávami!
Již po páté zahoukal Bradavický express na fulneckém náměstí a naděje budoucích kouzelníků vyrazily ke škole čar a kouzel s mezipřistáním v Ostravě, kde nabraly další várku kouzelnických učňů. Chválíme všechny poctivé cestující, při revizi jízdenek byli tentokráte objeveni pouze dva černí pasažéři.
Ve Velké síni Moudrý klobouk zařadil 12 nových studentů 1.ročníku do příslušných kolejí a školní rok mohl začít.
Po slavnostním obědě z rukou kouzelných skřítků a krátkém odpočinku zchladili studenti svá těla rozpálená letním žárem v hlubinách Černého jezera. Pak následoval první důležitý úkol – záchrana Dudleyho Dursleye po přepadení mozkomory. Uvědomme si, laskavý čtenáři Denního věštce, kolik asi takový Dudley, ještě k tomu nepohyblivý a po polibku mozkomora téměř magor, vlastně váží!
Studenti všech kolejí dřeli jako kentauři, pot se z nich jen lil a kolena se podlamovala únavou. Jejich píle byla však korunována úspěchem. Těsně před prudkou bouřkou byl Dudley zachráněn!
U večeře čekalo všechny velké překvapení – do pedagogického sboru přibyla nová učitelka obrany proti černé magii – paní Dolores Jane Umbridgeová. Vskutku podivná osůbka dosazená samotným Ministerstvem kouzel. Uvidíme co se z ní vyklube….
Profesor Brumbál dosud není přítomen, po nemilé, v tajnosti držené příhodě, je dosud hospitalizován v nemocnici Sv. Munga. Snad jej propustí již zítra a my jej budeme moci přivítat ve svých řadách.
Večer si naši malí kouzelníci užili slavnostní přehlídky hábitů, tance i poslechu své oblíbené hudby a pak – sladké sny! Kdo ví, co zítřek přinese…

Created & Designed by javaIT™, programming by Jan Vaníček [email]. No copyright ©2006.