Právě se nacházíte v sekci: (NEJEN) ALENčIN DENNíK

Pátek, 9.8.2019

Ráno nás čekalo obrovské překvapení! Z houseňáka se vylíhl krásný motýl a tak si všechny děti také vyzkoušely, jak se takový okřídlenec má. Zkoušely po čichu najít stejně „vonící“ parťáky, své motýly učily létat do dálky, na cíl či s nimi na hlavě proběhnout lesem. Podle toho, jak jim to šlo, se v celkovém hodnocení z každé družiny vybral šampion pro závěrečnou bitvu s Tlachapoudem.

Ta se konala odpoledne, ale nebylo to tak jednoduché. Kočka Šklíba nesměla být celou dobu spatřena, zajatého Kloboučníka musela najít a osvobodit Plšice, Tydlidýn a Tydlidum hledali vorpálový meč, armáda bílé královny musela rudým vojákům ukrást brnění pro šampiona a Alenka si opakovala šest nemožností…

A jak to dopadlo? Tlachapouda nakonec dokázal skolit pouze šampion žlutých Kloboučníků, ale i tak jsme si na závěr mohli zatancovat Futrovák a den Nádherňajs mohl nastat… Děti se králičí norou vrátily zpět do světa lidí, oslavily to tancem a zpěvem a teď už sladce spí… a až se ráno vzbudí a vrátí se domů, budou vyprávět, co zažily anebo vlastně… nebyl to jen sen?

Čtvrtek, 8.8.2019

Dneska byl snad nejnáročnější den. Dopoledne jsme se vydali k vodní nádrži Šance. Zhlédli jsme krátký film o její rekonstrukci, přešli po houpací lávce do odběrné věže a nakonec i úplně dovnitř hráze. Chodili jsme v podzemí s celými 50 metry vody nad hlavou...

Odpoledne nás navštívila Bílá královna a řekla nám, co udělat, abychom skolili Tlachapouda. Děti musely najít houseňáka Absolema, aby jim jako nejmoudřejší tvor v Říši divů řekl, kde je ukryt Vorpálový meč. Absolem je ale děsně nedůvěřivý, a tak se děti musely jít převléct do co nejbarevnějšího oblečení, aby vypadaly jako zdejší. Proto byl dnešní den vyhlášen dnem Duháčem.

Houseňák jim pověděl, že nápověda k tomu jak najít meč, je ukrytá v truhle, na níž je vyobrazena jeho budoucí podoba, čili motýl. Oddíly tak měly za úkol najít nejen truhlu, ale i klíč k ní, který střežil děsivý Pentlochňap. Úkol jim ztěžovali vojáci Rudé královny, kteří Alenčiny pomocníky označovali červeným srdcem. Děti pak musely za Bílou královnou pro lektvar na uzdravení. Nutno zmínit, že lektvary Bílé královny nejsou zrovna nejchutnější kvůli prapodivným ingrediencím, které do nich přidává... Nakonec všechno zvládli a Vorpálový meč díky vyluštěné hádance našli. Večer jsme zapálili táborový oheň. Za zvuku doznívající kytary a zpěvu pak všichni už ve svých postýlkách usnuli.

Středa, 7.8.2019

Dnešní den měl mnoho názvů. Kartáč, Karbaňoun, Gemblajs… Dopoledne jsme ještě znaveni po noční výpravě začali výletem Kočičáků a Králíčků na koňskou jízdárnu.  Šklíby s Kloboučníky se zase vydali na Opičárnu, kde se rozcvičovali vysoko ve větvích stromů.

Po obědě začaly karetní souboje, ze kterých plynou názvy dnešního dne. Utkání probíhala v náročných hrách jako Kent, Vojna, Záchod, Postupka a Kvarteto, hrálo se s kartami velkými i malými, mariášovými i obrázkovými. Na závěr si pak už v týmech zahráli netradiční pexeso. I Říše divů má své talenty! Děti tančily, zpívaly, hopsaly, hrály divadlo, dokonce nechyběl cirkus a karatistické vystoupení, zkrátka předvedly, co vše umějí. Večer jsme se podívali na druhou část příběhu Alenky a pak jsme šli spokojeně spinkat.

Úterý, 6.8.2019

Dnes se slavily Nenarozeniny. Všichni, kdo neměli narozeniny, slavili. Většinu dne jsme strávili v zahradě Rudé královny hrou královského croquetu. Dohromady jsme odehráli jedenáct náročných, ale napínavých her. Výsledky celého utkání byly velmi vyrovnané.

Odpoledne jsme se vydali do centra Říše divů. Na cestě nás doprovázela Srdcová královna a její pobočník Stayne. Kdykoliv se Krvavá baba objevila, musely děti schovat svoje hlavy, aby je královna nemohla přikázat setnout. Před Staynem se ukryli tak, že lezli po čtyřech, takže splynuli se zbytkem zvířat v okolí. V cíli pak museli pořídit obrázek náhodných kolemjdoucích, kteří jim připomínali kouzelné bytosti. Hledali jsme ideálního Šklíbu, Houseňáka, Alenku, Bílou královnu a Tydliduma s Tydlidýnem. Poslední úkol byl od domorodců zjistit odpověď na otázku „Proč je havran jako psací stůl?“.

Večer všechny děti dostaly ke svým nenarozeninám plyšáčka a nejlepší croquetisti památeční srdce od královny se svým jménem. Teď už všichni spinkají a netuší, že je čeká noční výprava. Na jejím konci najdou Absolema. Modrého Houseňáka, který jim ukáže věštbu napsanou na Orákulu. 

Pondělí, 5.8.2019

Ráno jsme začali tradičně sběrem květinek a rozcvičkou. (Ta oficiálně začíná v 7:15. Pokud vám vaše dítko vypráví, jak každý den vstávalo už v pět za tmy, tak je to jeho dobrovolné nasazení pro tým). Kočičáci a Králíčci se po snídani vydali na Opičárnu, aby zdolali lanové překážky vysoko na stromech. Kloboučníci a Šklíby se vypravili do Muchovic zkrotit divoké koně.

Odpoledne táborníci zjistili, proč se dnešní den jmenoval Básňour. V lese byly ukryté části velmi netradiční básně o Tlachapoudovi. Její útržky museli zrcadlově otočit, složit dohromady a přednést ji celou (bez chyb!) Kloboučníkovi. Do večera měli všichni za úkol se báseň naučit nazpaměť, vysvětlit její zvláštní význam a poté dokonce jednu obdobnou složit sami! Alenku jsme se snažili zachránit odhozením na klobouku a pro přechod přes řeku po hlavách soch každý volil svou více či méně úspěšnou techniku.

V naší zahradě rostou krásné sněhově bílé růže. Nečekaně nás ale navštívila Rudá královna a přikázala je všechny přemalovat načerveno. Jakákoli nepřesnost se trestala utnutím hlavy! Večer po chvilce nonsensové poezie měly děti svou první táborovou diskotéku. To se bude spát…

Neděle, 4.8.2019

Dnešním dnem Čajovňákem začalo naše dobrodružství. Vydali jsme se do Říše divů pomoct Alence skolit Tlachapouda a svrhnout zlou Srdcovou královnu. Po příjezdu nás přivítal Bílý králík a se slovy „Už je čas“ nás rozdělil do čtyř družin. Každý tým si vymyslel svůj název a pokřik. Teď děti bojují za Zelené šklíby, Červené králíčky, Žluté kloboučníky nebo Modré kočičáky.

Nejdříve museli všichni vypít zmenšovací nápoj, aby se vešli do králičí nory, která do Říše divů vede. Jakmile se skrz ni dostali, museli naopak  najít a sníst zvětšovací oplatku, aby se navrátili do původního stavu. Pak už v plné síle každý tým hledal správný klíč ke dveřím, za kterými potom našli Kloboučníka a Bílého králíka. Ti dva zrovna pořádali svůj tradiční čajový dýchánek, a tak jim pomohli uvařit čaj a pořádně jej i osladit.

Večer jsme si již jen odpočinuli u první části filmového příběhu Alenky a jejích spojenců, a již hurá do postýlek, ať jsme řádně čerství na druhý den soutěží. 


 

Alenka ještě neví, že někdy je potřeba spadnout do králičí díry, aby se člověk dostal přesně tam, kde potřebuje být... 

První zpravodajství z Říše divů již dnes večer!!!