Právě se nacházíte v sekci: DENNí VěšTEC

Pátek, 2.8.2019

Přesně dle očekávání byl páteční den plný napětí a zvratů. Lenku, Griphooka a pana Olivandera unesli Smrtijedi, a než je odvážný Dobby vysvobodil, úpěli ve vězení. Po jejich osvobození však přišly vhod Lenčiny obsáhlé znalosti muchlorohých chropotalů a dalších kouzelných stvoření, stejně jako Griphookova expertýza v oblasti magických mečů a Olivanderovy zkušenosti s hůlkovou magií. Harry, Ron a Hermiona získávali kouli světla ze Zhasínadla, které Ronovi odkázal profesor Brumbál ve své poslední vůli, zatímco Malfoyovi přivolávali Voldemorta pomocí Znamení zla, Bellatrix si procvičovala hod na cíl a lapkové prohledávali les pro čaroděje z mudlovských rodin. U všech těchto úkolů jim pochopitelně zdatně asistovali naši malí kouzelníci a čarodějky.

Rybí prsty jsme do sebe naházeli v chvatu, jelikož brzy odpoledne nás čekala prohlídka přehrady Šance – a v jejích útrobách jsme překonali celkem 740 schodů v honbě za dalšími viteály. Bohužel jsme žádný nenašli, a tak jsme si odpoledne pro zlepšení nálady alespoň zatancovali. Jsou to prostě všichni naše zlatíčka. K večeru už nám zbýval jen jediný úkol – a to vyhlásit výsledky jednotlivých celotáborových soutěží. Dozvěděli jsme se jména největších pořádníků – ale i největších prasátek. Zopakovali jsme si také, jak dopadl famfrpálový pohár, a řečenou trofej předali vítěznému týmu. Pak už byl čas na výsledky školního poháru!

V letošním roce zvítězil… HAVRASPÁR! Nebelvír se po urputném boji musel spokojit se druhým místem. Zmijozel skončil třetí, a Mrzimor, který na ně již v posledních dnech začal dotahovat, nakonec zůstal až čtvrtý. Všichni společně jsme si pak užili slavnost na závěr školního roku, a ráno nás již bude čekat Bradavický expres, aby kouzelníčky dovezl zpět jejich milovaným rodičům, kteří je jistě celý týden postrádali!

Tak zase za rok v Bradavicích, AHOOOJ!!! 

Čtvrtek, 1.8.2019

Koleje Mrzimor s Havraspárem zahájily dnešní den hodinou péče o kouzelné tvory v Muchovicích, zatímco Nebelvír a Zmijozel se odebraly na hodinu létání. Všichni jsme se vrátili nadšení a s nemenším elánem jsme zhltli kolínka s vepřovým na paprice. Odpoledne jsme se inspirovali Nagini a Batyldou Bagshotovou, ale místo maskování hada za člověka jsme namaskovali malé kouzelníky jako hady – někteří byli od těchto podlouhlých šupinatých plazů téměř k nepoznání!

Následně bylo po vzoru Dobbyho potřeba pomocí pracně vyrobeného lustru hozeného pod jistě přesně vypočítaným úhlem shodit co možná největší množství kelímků – tedy zamaskovaných Smrtijedů! Ve famfrpálovém finále Mrzimor po napínavém boji porazil Zmijozel a zajistil si tak třetí místo, a Havraspár zvítězil nad Nebelvírem a potvrdil tak svou letošní pozici famfrpálového šampiona .

Po takto fyzicky i psychicky náročném odpoledni jsme si večer rádi odpočali u příjemně hřejícího táboráku a dokonce jsme si i zazpívali – a dozpívali jsme se ukolébavkami až do zaslouženého spánku. Zítra nás čeká závěrečný – zcela nepochybně napínavý a rozhodující – den! 

Středa, 31.7.2019

V boji proti temným silám zla občas musí i spánek stranou – uprostřed noci se malí kouzelníci museli vzbudit a následovat stříbrnou laň. Ti, kteří zvládli náročný proces vstávání v hodinu vlka, všichni úspěšně prošli temným hvozdem po stopách tajemného Patrona a získali meč Godrika Nebelvíra.

Navzdory nočnímu vzruchu jsme ráno odvážně pokračovali v cestě za naším cílem – což je samozřejmě zničení všech viteálů a nakonec i samotného Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Jeden z viteálů se již dostal do naší moci – než však mohl být sprovozen ze světa, museli jsme na něj celé dopoledne, během naší návštěvy Prasinek, dávat dobrý pozor. Pouze Havraspáru se podařilo medailonek doručit po poledním klidu zcela neporušen. Poté co jsme se hromadně přemístili na bezpečné útočiště a rozmístili patřičná ochranná kouzla, již konečně nastal dlouho očekávaný okamžik – zničení zlovolného kousku duše Pána zla. Naštěstí Harry mluví ze spaní, což nám pomohlo medailon otevřít – a následně viteál Nebelvírovým mečem probodnout!

Záhadám však ani zdaleka není konec. Záhadný symbol jakoby se objevoval všude kolem Bradavic – a my jsme si vzali za svůj nelehký úkol tyto výskyty prozkoumat a řádně zdokumentovat. Následně nás již čekal poslední předfinálový zápas ve famfrpálu – a na základě bodových výsledků se o první místo utká Nebelvír s Havraspárem.

Po všech těchto aktivitách nám řádně vyhládlo, a proto nám velmi přišla k duhu nevšední kombinace halušek se špenátem, a nabrali jsme ještě síly na večerní nácvik zaklínadla homenum revelio, při kterém to ve společenské místnosti občas znělo jako v kurníku. Zrelaxovali jsme pak u zbývající části pohyblivých obrázků, popisujících dobrodružství Harryho, Rona a Hermiony, a pak již hurá do postýlek! Snad nás dnes v noci žádné záhady budit nebudou.

Úterý, 30.7.2019

Úterý bylo náročné už od brzkého rána – jenom co studenti magie absolvovali hodinu bylinkářství, již museli spolu s Harrym, Ronem a Hermionou řešit záhadu iniciál R.A.B.

Po několika hodinách naplněných nejrůznějšími kombinacemi písmen a číslic, dovádějící některé až k zoufalství, se téměř všem podařilo otevřít tajemné dveře a získat nezbytnou indicii k nalezení medailonku Salazara Zmijozela v bludišti Ministerstva kouzel. Jak se Nebelvíru správně podařilo odhalit, tento cenný předmět se ve skutečnosti nacházel na krku obávané náměstkyně ministra, samotné Dolores Jane Umbridgeové.

Kouzelníci následně pomohli Harrymu, Ronovi a Hermioně, kteří v převlecích za ministerské pracovníky pronikli na Ministerstvo kouzel, splnit jejich jednotlivé úkoly. Ron musel zastavit déšť v kanceláři vedoucího odboru prosazování kouzelnických zákonů, proto jednotlivé koleje vytvořily přístřešky schopné ochránit alespoň jednoho z jejich členů proti dešti. Harry následně odváděl nežádoucí pozornost děsivými dělobuchy, a Hermiona měla náročný úkol zapsat si co nejvíce z vyřčených slov.

Po nudlích s mákem a odpoledním klidu bylo potřeba se důkladně připravit na přežití v přírodě, očarovali jsme si proto po vzoru Hermiony naše korálkové kabelky nezjistitelným zvětšovacím kouzlem. Pak už nás čekaly další famfrpálové zápasy. Zmijozel porazil Mrzimor, a Nebelvír těsně podlehl Havraspáru.

Večer jsme ještě zjistili, v kolika z našich kouzelníků číhají více či méně skryté talenty, a nakonec jsme si před spaním všichni společně zatančili.

Pondělí, 29.7.2019

Výuka v Bradavické škole čar a kouzel letos začíná brzy – a to hned v pondělí ráno, kdy Nebelvír a Zmijozel vyrazili na hodinu výuky péče o kouzelné tvory, zatímco Havraspár s Mrzimorem se odebrali na hodinu létání. Divoké hipogryfy všichni úspěšně zkrotili, a Nimbusy i Kulové blesky se také bezpečně vrátily na pevnou zem a kouzelníci si  mohli dopřát vydatného rizota k obědu, který nám připravili pilní domácí skřítci z bradavických kuchyní.

Odpoledne se již konal dlouho očekávaný první zápas tradičního famrfrpálového poháru, kdy Nebelvír suverénně porazil svého věčného rivala, Zmijozelskou kolej. Neméně suverénní bylo i následné vítězství Havraspáru nad Mrzimorem. Nevěšte však hlavy, famfrpálových zápasů nás ještě čeká přehršel!

Od sportovních radovánek jsme si však museli také odskočit pomoci Harrymu v jeho nelehkém údělu. Chlapce, který přežil, bylo potřeba přesunout do bezpečného úkrytu – a tento cíl nakonec kouzelníci splnili. Neobešlo se to však bez obětí, a v případě Harryho věrné sovy Hedviky i oběti nejvyšší...

Aby její život tak drasticky neskončil nadarmo, dále jsme se soustředili na ochranu Harryho, a to tím, že jsme jej pečlivě zamaskovali – tak, že ho často nepoznali ani jeho přátelé!

To vše malé kouzelníky tak vyčerpalo, že se mnohým zavíraly očička již při sledování první části pohyblivých obrázků, přibližujících nám fantastická dobrodružství Harryho a jeho přátel. Kdo ví, co nového nám zítřejší den přinese, a je potřeba na to být řádně odpočat!

Neděle, 28.7.2019

Jako vždy na začátku školního roku malí kouzelníci nastoupili do Bradavického expresu na nástupišti 9 a tři čtvrtě a po příjezdu do Bradavické školy čar a kouzel Moudrý klobouk žáky prvního ročníku rozřadil do jednotlivých kolejí.
 
Po vydatném koprovém obědě a odpoledním odpočinku se naši šikovní studenti pustili do výroby čarodějných předmětů – létajících košťat a později i krásných barevných kouzelnických hůlek. V horkém letním odpoledni jsme se následně odebrali zchladit do ledových vod černého jezera – a dokonce dnes nikoho neuchvátila svými chapadly obří sépie.
 
Ve večerních hodinách jsme oslavili spojení dvou mladých lidí v posvátném svazku manželském a na jejich počest jsme každý protancovali troje střevíce...

 

 

Nový školní rok 2019 ve Škole čar a kouzel v Bradavicích byl slavnostně zahájen!

Budeme vás o všem podrobně informovat, první reportáž již dnes večer!

Zůstaňte s námi a čtěte pravidelně Denního věštce!

Vaše redakce