|
Právě se nacházíte v sekci: Cestovatelský deník
2011-07-31 |
NEDĚLE – ČESKO!!!
Milí věrní čtenáři našeho Cestovatelského deníku, úleva v očích účastníků všech expedic, když ráno na celnici zjistili, že do svého pasu dostanou české vízum, se nedá popsat. Konečně doma a vůbec nevadí, že zase leje jak z konve!
Prarodiče Čechovi všechny cestovatele pochválili, jako nejrychlejšího jednotlivce, který objel svět za 7 dní, vyhlásili Ondru a jako nejrychlejší výpravu Rudé střely. Diplomy a odměny ovšem vyšly na všechny, po náročném týdnu již mírně unavené, cestovatele.
Tímto se s Vámi loučí vrchní velitel expedice, velitel, podvelitelé I a II, pomocníci velitele I a II, zdravotník i jeho asistent a zase někdy na cestách ahóóóój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokud Vás zajímá kompletní foto a video dokumentace z našeho cestování, rádi Vám ji nahrajeme na Vaše DVD, prosíme o doručení na adresu EICO, Chelčického 4, Ostrava.
  
|
| 2011-07-30 |
SOBOTA - AFRIKA
Naše cestovatele čekalo probuzení do opravdu chladného afrického rána, naštěstí alespoň zrovna nebylo období dešťů.
V Egyptě nás přivítala královna Nefertiti se svou početnou suitou, prvním úkolem bylo mumifikovat faraona a neporušenou mumii pak přenést do hrobky. Nedbalí balzamovači a nepozorní nosiči však způsobili, že jedna mumie po cestě omylem spadla a do hrobky raději došla po vlastních nohou.
Šifra v hieroglyfech nám po rozluštění přikázala postavit co nejvyšší pyramidu ku poctě královny Nefertiti. Za cenu značných osobních obětí včetně prolití vlastní krve i tuto úlohu všichni splnili.
Po poledním antilopím guláši jsme se přesunuli dále do nitra černého kontinentu, tradiční ghanskou technikou jsme potiskli záložky do knihy a ještě nás čekala stezka pralesem se spoustou informací o africké zvířeně.
Cesta zpět byla velmi náročná, museli jsme si totiž vlastnoručně vyrobit nové boty pouze z toho, co jsme v pralese našli. Do tábora došlo obutých pouze 20 cestovatelů, ostatním se vyrobené boty podařilo prošoupat již po pár krocích.
Navečer nás překvapili dva hladoví černoši z kmene Ašantů, kteří nás vyzkoušeli ze znalostí Afriky a řekli nám toto: „CHAB SOSLÍI KEHRŮČ, BIDŽEGHBE ČUGH VÁDŽ BIECHÉGH. LUPHUDŽCHUNWÍDŽ LŮTCHEB GHAR GHMEIJ.“
Závěrečná diskotéka nás konečně zahřála a zítra, zítra už nás čeká cesta zpět do naší milované vlasti!
.jpg) .jpg) .jpg) .jpg) .jpg)
|
| 2011-07-29 |
PÁTEK - AMERIKA
Cestovatelé se probudili do sychravého rána v zemi neomezených možností - v Americe.
Před svým mobilním cestovním teepee je zde srdečně přivítal zástupce původních obyvatel – indiánský šaman Dlouhý vlas, který už měl toho dennodeního deště dost a vyzval expedice k zaříkávání špatného počasí a přivolání slunečních paprsků.
Každá výprava předvedla svou originální Píseň slunci a čekali jsme, jestli to bude fungovat. Mezitím jsme v rezervaci spočítali losy a vystříleli všechny hladové vlky. Také jsme krotili divoké mustangy a lovili jedovaté chřestýše.
Po obědě byly naše modlitby k Slunci vyslyšeny - žlutá, červená, modrá i zelená, a mohli jsme se konečně bez deště vypravit ven do hustého lesa stopovat divou zvěř. Také jsme si otestovali své indiánské instinkty ve zkoušce sluchu, zraku, chuti a hmatu a dozvěděli jsme se zajímavosti o základních typech ohňů.
Objednané přivolané slunce konečně ohřálo vodu v řece Orinoko, kde jsme smyli prach z našich rudých kůží po náročném indiánském dni.
Večer jsme se ještě v Hollywoodu zúčastnili slavnostního promítání filmu „Cesta kolem světa za 80 dní“. Pche, to my to stihnem za sedm!
Zítra nás čeká poslední nenavštívený kontinent, kterým je…
    
|
| 2011-07-28 | ČTVRTEK - ANTARKTIDA
Ráno jsme se probudili do slunečného rána v mrazivé Antarktidě.
Přípravy na polární výpravu jsem zahájili nákupem zásob, někteří cestovatelé se předzásobili zejména chipsy, křupkami a kremrolemi…
Na místo konání historicky prvních antarktických zimních olympijských her pořádaných v létě byla z nominovaných měst mezinárodním olympijským výborem (MOV) v čele s předsedou Juanem Antoniem Samaranchem jednohlasně zvolena Ostravice. Mezi standardní discipliny jako rychlobruslení a lyžování byly zařazeny i netradiční sporty jako závod psích spřežení, polární rybolov a přechod mořské úžiny po ledových krách.
Účastníky ZOH postihla rovněž sněžná slepota a museli zachraňovat tonoucího tučňáka. Po náročném dni ještě proběhla bitva sněhovými koulemi.
Během dne se dvakrát přes náš tábor přehnala krutá sněhová bouře, kterou přežilo pouze 11 polárníků. Abychom nevyvolávali paniku v řadách rodinných příslušníků našich cestovatelů, nebudeme zde oněch 46 obětí jednotlivě jmenovat. Nikdy nezapomeneme…
Naštěstí díky příznivému antarktickému klimatu byly zachovány kmenové buňky nepřeživších polárníků, z nichž se podařilo vykultivovat v Petriho miskách téměř identické jedince a tak jsme mohli den zakončit diskotékou opět v plné sestavě.
    
|
| 2011-07-27 | STŘEDA - AUSTRÁLIE
V časných ranních hodinách opětovně proběhla bitva o vlajky a už nám sličné celnice otevíraly bránu na další kontinent, tentokrát až k protinožcům.
Dvě expedice se chtěly vyrovnat medvídkům koala a naháněly se ve větvoví eukalyptů, zbývající výpravy si pro změnu hrály na klokany a klokáňata, zachraňovaly holé životy při erupci sopky Ruapehu, balily evakuační zavazadla a lezly na 305 m vysoký kopec u města Mangaorapa a Porangahau, jižně od Waipukurau, mezi Hastingsem a Dannvirke v jižní části Hawkes Bay na Novém Zélandu, jménem Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu, což znamená přibližně: „Místo, kde Tamatea, muž s velkými koleny, který se z hor klouzal, na hory se šplhal a hory polykal – známý jako zeměžrout – hrál na svojí flétnu pro svou milovanou“.
Odpoledne si expedice vyměnily úlohy a večer nás pak navštívili přátelští domorodí Aboriginci s ukázkou rituálních tanců a hudebním doprovodem na didgeridoo. Jazykovou bariéru jsme nejprve překonávali pomocí tlumočníka, pak jsme dokonce zkoušeli telepatii a nakonec jsme zjistili, že nejrychlejší bude, když Aborigince naučíme česky .
Pohostinní domorodci nás pozvali na klokaní maso opékané na klacku nad ohněm. Naši cestovatelé neuvyklí této stravě poté takřka ihned okamžitě upadli do hlubokého a jistě posilujícího spánku.
    
|
| 2011-07-26 | ÚTERÝ - ASIE
Dnes ráno byla na asijské celnici pěkná fronta na víza...
Nejprve jsme se na Srí Lance zúčastnili sloních závodů. Poté jsme navštívili čajovnu s ochutnávkou výborných čajů - tlumené osvětlení, opojná vůně santalových tyčinek, příjemná obsluha a mírné ceny navodily pravou atmosféru Orientu. Následovala čichová degustace rozličných druhů koření a už jsme pokračovali do Říše středu.
Stolování pomocí jídelních hůlek nám teda moc nešlo, bez vidličky bychom asi v Číně umřeli hlady . Čínský horoskop nás rozdělil na Koně, Hady, Opice, Buvoly, Draky, Tygry, Kozy a Kohouta, jejich znamení máme navěky vryta na ochranných amuletech.
Návštěva Japonska byla ve znamení neodolatelných gejš, odvážných lovců a lovkyň perel a korpulentních bojovníků sumo - někteří při vytlačování protivníka z tatami použili svou hrubou sílu, někteří zase mazanost.
Večerní ověření znalostí o Asii ovšem valně nedopadlo - hlavním náboženstvím v Íránu určitě není terorismus, hlavní město Vietnamu se opravdu nejmenuje Ťingťong a Velká Čínská zeď je fakt o kousek delší než 12 km...
Orientální večer stál za to. Půvabné tanečnice s vějíři, rázní džudisté, bloňďatá japonská mažoretka, neohrožené samurajky a sexy čínský hiphoper nás skutečně dostali.
Protančili jsme se až do peřin, kdoví kam nás nohy zanesou zítra...
.jpg) .jpg) .jpg) .jpg) .jpg)
|
| 2011-07-25 | PONDĚLÍ - EVROPA
Cesta kolem světa byla zahájena tradičním českým přivítáním - chlebem a solí. Praotec Čech a pramáti Čechová rozdělili cestovatele do jednotlivých expedic.
Dnes jsme ještě zůstávali na starém kontinentu, v Evropě. První zahraniční zastávkou bylo Rusko, kde Nasťa a Váňa, sijčas na vójně, učili naše cestovatele azbuku.
Pokračovali jsme do země šneků a žabích stehýnek, kde jsme napsali vítěznou tečku za Tour de France. Jednalo se o tajnou VIP královskou beskydskou etapu, jen pro ty nejlepší z nejlepších (Evans po shlédnutí nominovaných závodníků se s trapnou výmluvou vzdal bez boje).
Hned na to jsme skočili do minulosti a zopakovali si začátek Velké francouzské revoluce, t.j. dobytí Bastily.
Následovala návštěva GB, konkrétně Irska, kde jsme oslavili Den svatého Patricka.
Večer se nám všechny expedice představily svým jménem i pokřikem - Divoké limetky, Dobrodruzi, Supermodří bobři a Rudá střela a den jsme zakončili opáčkem ze Starých pověstí českých - o Horymírovi, Bivojovi, Praotci Čechovi a dcerách vojvody Kroka, některé z nich byly ztvárněny opravdu neotřele .
Po závěreném evropském kvízu mladí cestovatelé doslova padli za vlast do svých postýlek a určitě se jim zdálo o dobrodružstvích, která je teprve čekají...
    
|
| 2011-07-24 | CESTA KOLEM SVĚTA ZA SEDM DNÍ?
Projet Evropu, Asii, Austrálii, dokonce Antarktidu, Ameriku severní i jižní a Afriku s návratem zpět domů jen za pouhých 7 dní???
Přes 50 nadšených mladých cestovatelů se rozhodlo, že všem pochybovačům dokáže, že je to skutečně možné, napsal podle agentury JPP renomovaný deník Népszabadság.
Potřebujete vědět, co je u naší expedice a vůbec okolo cestování nového?
Tak to je tady pro všechny zvědavce Cestovatelský deník, kde se všechno dočtete, protože my jsme zase potřebovali plátek, kde by jsme Vám všem sdělili to, co Vy potřebujete vědět... rozumíte...? 
 
|
|
|
|
|