Hobit - Bitva pěti armád
27.7.2015 - 2.8.2015

Horský hotel Liptov
Ostravice č. 01272,
739 14 Ostravice
  Domů | Tlupy | Deník bitvy | Hobití pošta | Obrázky z bitvy | Hodnocení tlup i trpaslíků
Právě se nacházíte v sekci: DENíK BITVY
2015-08-02

Koukněte, najděte se a označte se i na fotkách z tábora na našem facebooku


2015-08-01

A je to tady!

Dopolední boj se skřety a uhýbání Azogovým nástrahám mnohé trpaslíky vyčerpalo. Bohužel jejich vůdce padl a tak mu alespoň zbylí věrní druzi vystrojili velkolepý pohřeb se všemi poctami a nápisy na pomníku jako například „Bilbo je můj pytlík přítel“.

Slunce pálilo a hledání zlatých prutů a diamantů v jezeře tak všem přišlo vhod. A závěrečná bitva vrcholila! Všechny armády se opevnily v lese, vyráběli munici ostošest a bránili svého vojevůdce. Nicméně, vítěz může být jen jeden a tady se můžete podívat, jak to dopadlo.

Večer jsme oslavili, že jsme to vše přežili ve zdraví a bez velkých ztrát. Ráno nás orli na svých křídlech odnesou domů a uvidíme se až za rok při dalším dobrodružství, tentokrát s tajemným Prstenem…

 


2015-07-31

Sluníčko konečně vykouklo a tak milí trpaslíci strávili akční dopoledne na koních i lanovém centru v teple a pohodě.

Odpolední nástup byl pro jistotu v plavkách, kontrolovala se totiž skřetí kousnutí, kterému se vyhnulo jen pár trpaslíků. Po osvěžení v jezeře následovala cesta jednotlivých tlup za králem elfů, kterého chtěli požádat o pomoc v nadcházející bitvě. Po cestě ovšem museli luštit runové nápisy, hledat cestu značenou jen útržky Bilbova pláště, příp. rozsypanými těstovinami, museli určit sever podle slunce (velký problém!), najít hořící strom a utíkajícího Bilba, navléct králi elfů náhrdelník a pozdravit ho v elfštině.

Večer jsme si prověřili znalosti Bilbova příběhu v kvízu a u táborového ohně zapěli bojovné písně, už se nám to blíží!


2015-07-30

Trpaslíci dnes v přípravě na nadcházející bitvu podstoupili drsný výcvik. Rozdělili se do dvou skupin: Červení a modří vyrazili do korun vysokých stromů, kde v hojném počtu pobíhali po větvích, houpali se v sítích a vřískali jako skutečné opice. Asi můžeme být rádi, že si navzájem netahají vešky z vlasů.  Zelení a žlutí naopak vyšli na farmu a zajezdili si na koních, ačkoliv, jak víme, preferovanými jezdeckými zvířaty trpaslíků jsou spíše prasata a kozorohové. I na ty se dostalo, to ale až odpoledne.

Po návratu a vydatném obědě se trpaslíci na chvíli odvalili do svých pelíšků na odpočinek. Za chvíli je totiž už čekal nástup a další aktivity.  Skřet Azog schoval svůj meč v lese a zapomněl, kam ho dal, tak mu naši trpaslíci museli pomoci ho najít. Zádrhel nastal, když zjistili, že Azog neumí jinou než skřetí řeč, ale i s tím si poradili a meč vítězně našli.

Konečně si zajezdili na prasatech a kozorozích, zahráli si živou obdobu Kámen-nůžky-papír, neboli Trpaslík-čaroděj-skřet a naskákali do chladivých vod jezera. Večer jsme dokončili kvíz písní, zatleskali odvážlivcům, kteří nám předvedli Gandalfstyle, píseň, báseň či gymnastické vystoupení a ti, co ještě měli energii, trsli na trpasličí diskotéce.

Už jde do tuhého, uvidíme, co zítřek přinese…

 


2015-07-29

Dopoledne nám počasí nepřálo, ale zasedání Trpasličí rady to neohrozilo. Bard i Thorin plamenně přednesli svá stanoviska, zda vydat či nevydat lidem část pokladu z Hory a Gandalf zahájil jednání. Starší z trpaslíků se po dlouhém argumentování pro i proti nakonec jednomyslně shodli, že lidem poklad dají a boj byl tak odvrácen. Menší z trpaslíků mezitím stále se střídavými úspěchy hledali Arcikam, který se objevuje zcela náhodně a na různých místech.

Bilbův útěk z Hory v neviditelné podobě se také zdařil a odpoledne jsme se tak mohli vydat na krátký výlet do Hobbitína, kde jsme se však po cestě museli schovávat před zeměžrouty, uhýbat z cesty vrrkům, dřepnout si před náletem orlů a dokonce lehat na zem před hejnem bojových netopýrů!

Po osvěžení ve vodách jezera se trpaslíci neslyšně plížili za skřety, skrytými v lese a na závěr večera si s chutí zazpívali známé trpasličí písně, jejíž znalost v obrázkovém kvízu prokázali.

Zpívali ještě v postýlkách, než je černočerná tma ukolébala k posilňujícímu spánku. Zítra je čekají další dobrodružství!


2015-07-28

Cíl dne byl jasný: zneškodnit draka Šmaka! Ze všeho nejdřív si ale uprchlíci z hořícího Jezerního města postavili provizorní přístřešky v lese jen s pomocí pár provazů a toho co jim nabídla sama příroda.

Posilněni svačinou se vydali zneškodnit draka oštěpy namočenými v jedu, který včera připravili. A byli úspěšní! Jednomu trpaslíkovi z Chilli papriček se dokonce podařilo i zasáhnout místo po vypadlé šupině a drak tak konečně přestal sužovat naše hrdiny.

Po poledním odpočinku opět do líté bitvy, tentokrát se samotným Sauronem a jeho přízraky! Stateční bílí, šedí i hnědí čarodějové s pomocí lesních elfů bojovali statečně a postupně se jim podařilo zlé síly zkrotit, i za pomocí svých runových kamenů pro štěstí.

Večer jsme si vyslechli oslavné básně o zabití draka Šmaka v melodramatickém zpracování, shlédli zbývající magické obrázky o příběhu statečného Bilba a začla mohutná diskotéková oslava, že jsme přežili další den.

To se bude spinkat…

Zvláštní noční vydání hobbitího zpravodaje!

Arcikam byl vynesen z Hory a tajně donesen králi elfů a vůdci lidí!

V černočerné tmě museli trpaslíci překonat své strachy, obejít vyjící vrrky a děsivé skřety a pokusit se Arcikam získat pro svůj lid!

Zda se jim to povedlo, jaké byly případné ztráty, to vše zjistíme, až spočítáme prázdné postýlky…


2015-07-27

První den byl pro malé trpaslíky nabitý akcí natolik, že ani nestihli tesknit po svých trpaličích maminkách a tatíncích, které nechali doma. Jen se rozkoukali a Gandalf je rozdělil do tlup, a už přiletěl drak Šmak a spálil Jezerní město na popel! Všichni obyvatelé si museli rychle sbalit evakuační zavazadlo a z hořících ruin utéct.

Při útěku však již stihli myslet na pomstu a znovudobytí svých domovů. Každá tlupa sesbírala bylinky, ze kterých připravili jed, a vyrobili si oštěpy, se kterými se zítra pokusí draka zastřelit. Nakonec si ještě namalovali runové kameny pro štěstí, které se jim určitě budou ještě hodit.

Po večeři se naši trpaslíčci sešli v klubovně a Gandalf jim na plátně pustil magické pohyblivé obrázky. Bez dechu koukali na dobrodružství, které tento týden sami prožijí, a plni zážitků bez protestů zapadli do svých postýlek.

Držte jim palce, zítra to budou potřebovat!


2015-07-26

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY ZPOD OSAMĚLÉ HORY!!!

Bilbo má Arcikam! Jak tohle asi dopadne...

 

Tahle parta se už na vás těší!

 Ale úplně ze všeho nejvíc my:

 a my!


Created & Designed by javaIT™, programming by Jan Vaníček [email]. No copyright ©2006.