Právě se nacházíte v sekci: DENNí VěšTEC

Sobota, 30.7.2022

Sobota a poslední soutěžní den se nesl v dobrodružném duchu, když se nám konečně podařilo odhalit tajemství Zmijozelova dědice a skryté tajemné komnaty. Profesor Kratiknot se bohužel přidal k dočasně zkamenělým obětem baziliška a tak ho v čele havraspárské koleje zastoupila prof. Červotočková.

Po každodenní rozcvičce jsme uhodli, kde se schovával Deník Toma Raddla, a úspěšně jsme navigovali oslepeného baziliška po vyznačené trase – což bylo samozřejmě ještě ztížené tím, že takový obrovitý had rozumí pouze hadímu jazyku!

Odpoledne jsme zkontrolovali mandragory, které nám za ten týden krásně vyrostly, a díky nim snad oživíme všechny zkamenělé nešťastníky. Poté jsme se již vydali do hlubin Bradavického hradu, sjeli po skluzavce až do chodby vedoucí k samotné Tajemné komnatě, svedli napínavý souboj s baziliškem a díky slzám fénixe zachránili všechny kamarády.

I díky těmto posledním soutěžím pak bylo finální skóre kolejí rozhodnuto celkem jasně. Na čtvrtém místě se umístil Zmijozel, který byl na poslední chvíli předstihnut Nebelvírem. Druhé místo po usilovném celotýdenním souboji získal Havraspár, a první místo k obrovské radosti svých studentů obhájil Mrzimor!

Večer jsme se radostně věnovali oslavám – jak školního poháru a konce školního roku, tak i toho, že se nám opět podařilo zkřížit plány temných sil a oddálit návrat Lorda Voldemorta k moci. Odměnili jsme nejlepší studenty, rozloučili jsme se s letošními absolventy a ráno už nás Bradavický express odveze do domovů a budeme se těšit na další školní rok…

Pátek, 29.7.2022

Páteční den jsme zahájili famfrpálovým finále. Mrzimor porazil Zmijozel a zajistil si třetí místo, a pak v napínavé finálové hře se skóre 210 ku 170 Havraspár zvítězil nad favorizovaným Nebelvírem a vyhrál celý famfrpálový pohár

I přesto, že spousta našich kamarádů byla proměněna v kámen, podařilo se nám získat nedocenitelnou nápovědu ve formě zrcadlového textu, který nám prozradil, s jakým netvorem bychom se v chodbách (a potrubích) Bradavického hradu mohli setkat…

Bez deníku Toma Raddla však nemáme šanci tajemství Komnaty odhalit. Záhadné síly se nám pokusily deník ukrást, ale naši malí kouzelníci se zdatně bránili, a záhady skryté po více než padesát let se konečně začínají poodhalovat.

Na večerní hodině přeměňování nám někdo proměnil všechny brouky v knoflíky, a naši pilní studenti je museli přeměnit zpět v brouky.

Nebezpečí na sebe však nenechalo dlouho čekat, a tajemný nepřítel v chodbách Bradavického hradu opět udeřil, když v kámen tentokrát proměnil Skoro Bezhlavého Nicka! Jelikož duchové se těžko přepravují, a to i ve zkamenělém stavu, museli jsme našeho průhledného přítele na ošetřovnu dofoukat.

Večer jsme si pro zlepšení nálady zazpívali… A zlepšení nálady bylo potřeba, jelikož ministerstvo kouzel vydalo zatykač na našeho šafáře Hagrida! Museli jsme se vydat na dobrodružnou výpravu do ztemnělého lesa a následovat pavouky až do doupěte obří akromantule Aragoga.

Čtvrtek, 28.7.2022

Ve čtvrtek se nám vyměnily lekce z pondělí, Havraspár a Mrzimor si procvičily létání v lanovém centru a Nebelvír se Zmijozelem se věnovaly péči o kouzelné tvory a projížďkám na hipogryfech.

Po obědě jsme odehráli další famfrpálové zápasy, kdy si tentokrát přišli na své zejména ti, kteří obvykle v týmu nehrají. Na výsledky koukněte zde.

Po famfrpálu se objevil náš známý duch – Ufňukaná Uršula! Svým charakteristickým hlasem nám sdělila, že po ní máme házet knížky – protože ji to přece nebolí! Děti hned poslechly, a házely po duchovi vším, co jim přišlo pod ruku.

Od té doby, co jsme před pár dny naučili studenty vařit mnoholičný lektvar, se nám ve škole objevilo množství dvojníků… Ve večerních hodinách jsme se museli důsledně věnovat jejich odhalování.

Následně ještě jednotlivé týmy předvedly své umělecké ztvárnění epického příběhu, kterak Zlatoslav Lockhart slavně porazil strašlivého vlkodlaka Vaga Vaga. Zde si můžete prohlédnout performance jednotlivých kolejí - Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, Zmijozel.

Středa, 27.7.2022

Středeční ráno sice hrozilo deštěm, ale nakonec nám na výlet do Prasinek, ryze kouzelnické vesnice nedaleko, krásně svítilo sluníčko. Tajemná komnata již byla údajně otevřena před padesáti lety, proto naši studenti pilně studovali historii Prasinek i celého okolí – kdo ví, čemu všemu se z historie můžeme přiučit?

Odpoledne jsme měli v plánu další famfrpálové zápasy, ale zákeřný zakletý potlouk nám potloukl chytače. Naštěstí jim zbytek týmu vždy pomohl Zlatonku chytit. Nebelvír zvítězil v zápase proti Havraspáru, a Mrzimor pak proti Zmijozelu nastřílel tolik gólů, že vyhráli i přesto, že Zmijozel chytil Zlatonku. Výsledky jsou tady.

Vzhledem k napětí, které ve škole nastalo poté, co se několik dalších studentů proměnilo v kámen, nám slavný profesor Zlatoslav Lockhart založil skromný soubojnický klub. Studenti si tam mohli řádně procvičit kouzlo na odzbrojení protivníka – Expelliarmus!

Večer jsme se ještě při návštěvě kabinetu profesora Brumbála zjistili spoustu podstatných informací o bájném Fénixovi… A u večerního táboráku jsme při opékání špekáčků a zpěvu pozorně sledovali popel, zda se z něj nevynoří nějaké jasně červené kuře.

Úterý, 26.7.2022

Mandragory jsme sice teprve včera večer zasadili, ale jelikož to jsou na péči dost náročné rostliny, bylo hned ráno potřeba je přesadit do nových květináčů. Rostlinky u toho zdatně křičely, ale naštěstí si naši malí kouzelníci své uši dostatečně ochránili a úspěšně mandragory opět zasadili, aby mohly dále růst a dávat nám naději, že ty zkamenělé nešťastníky na ošetřovně ještě zachráníme.

Po této poněkud hlučné hodině bylinkářství bylo téměř odpočinkem, když okouzlující profesor Zlatoslav Lockhart při hodině obrany proti černé magii vypustil z klece hejno Cornwallských rarachů, které studenti museli pochytat a zkrotit. Zlatoslav se u toho ale tak nádherně usmíval, že jsme mu toto drobné nedopatření rychle odpustili.

Ještě před obědem se nám pak naskytla výjimečná příležitost – jen málo smrtelníků se dostane na tak exkluzivní událost, jako je oslava pětistých smrtozenin… A tam se nám dokonce podařilo zapojit do několika aktivit slavného Bezhlavého honu, zahráli jsme si pólo s hlavami i žonglování s vlastní hlavou! Ještě teď se nám točí hlavy z toho zážitku.

Náladu na Bradavickém hradě trochu zkazilo, když se na stěně objevil zlověstný nápis, sdělující, že jakási Tajemná komnata je znovu otevřena… Raději jsme všechny obavy odpoledne i přes deštivé počasí vyběhali při dalších famfrpálových zápasech, kde Havraspár porazil Zmijozel a Nebelvír zvítězil v napínavém zápase proti Mrzimoru. Famfrpálové skóre sdílíme zde.

Nejnáročnějším úkolem dnešního dne však byl až ten následující. Naši malí kouzelníci potřebovali připravit velice složitý Mnoholičný lektvar, do něhož bylo potřeba v přesně stanovených intervalech vhodit tak vzácné ingredience jako rozemletý roh lidožravého dvourožce, nastrouhanou kůži z hřímala, pijavice z Černého jezera či truskavec. Všem se ale lektvar náramně povedl, a brzy jsme již měli několik k nerozeznání si podobných dvojic dětí! To síly zla jistě zmate a pomůže porazit.

Ve večerních hodinách jsme si pak ověřili, že když dáme všichni hlavy dohromady, nemáme problém vytvořit toho ideálního kouzelníka, který má největší šanci se postavit Lordu Voldemortovi. Otestovali jsme všechny možné podstatné vlastnosti – smysl pro módu, krásný účes, humor a vtip, obsáhlé vědomosti, poetické nadání, sportovní talent i odvahu! A na závěr zbyl čas i na Makarenu .

Pondělí, 25.7.2022

Druhý den tábora jsme zahájili dobrodružně - výlety. Nebelvír a Zmijozel se vypravily do lanového centra Opičárna na hodinu létání, zatímco Havraspár a Mrzimor putovaly do Muchovic na hodinu péče o kouzelné tvory, kde se všichni měli možnost proletět na hipogryfech.

Odpoledne jsme pomohli Harrymu konečně dorazit až do Bradavické školy čar a kouzel, a to i přes nebezpečné větve vrby mlátičky, která sice nevidí, ale o to je zuřivější.

Odehráli jsme také první famfrpálové zápasy. Střelci se nenechali zastrašit spalujícím sluncem a nastříleli spoustu gólů, brankáři zdatně bránili své obruče, odrážeči odráželi potlouky a chytači nakonec chytili i Zlatonku! Průběžné výsledky famfrpálu můžete prohlížet zde. Za odměnu se všichni pak vykoupali v chladivých vodách Černého jezera.

Před večeří jsme ještě zasadili mandragory (které se budou velice hodit, pokud by náhodou někdo zkameněl). Večer nás navštívil slavný a překrásný Zlatoslav Lockhart, a poté, co jsme se dostatečně vynadívali na jeho úžasné vlasy, jsme před spaním ještě shlédli zbytek Harryho příběhu. Snad bude naše dobrodružství zakončeno také tak triumfálně!

Neděle, 24.7.2022

Školní rok v Bradavicích opět začíná, a my bychom nemohli být šťastnější! Malí kouzelníci se vrátili do školy a chodby hradu zvoní smíchem a pokřikováním studentů nadšených, že se mohou naučit nová kouzla a zaklínadla.

Předtím jsme však museli uprchnout od zákeřných Dursleyových, kteří Harryho zamkli v jeho pokoji poté, co domácí skřítek Dobby hodil dort na paní Masonovou a zkazil pointu Vernonova vtipu o Japoncích na golfu. Naštěstí dobří přátelé Harryho osvobodili a spolehlivý létající Ford Anglia nás všechny bezpečně odvezl do Doupěte.

Vděční za útočiště, které nám Weasleyovi poskytli v jejich domově, jsme jim pomohli se zahradničením – konkrétně s náročným úkolem odtrpaslíkovávání zahrady. Trpaslíka je potřeba popadnout za nohy, roztočit, že hned tak nenajde cestu zpět, a hodit přímo přes plot k sousedům!

Unavení z celodenního dobrodružství, večer už jsme se jen ujistili, že máme všechny školní potřeby, zejména hůlky a košťata, nachystané, a poté jsme shlédli část příběhu Harryho Pottera a Tajemné komnaty na nové a revoluční čarodějné technologii mluvících pohyblivých obrázků. 

 ________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vážení a milí,

těm Vám, kteří zůstali doma a chtějí mít přehled, jak válčí jejich kouzelnická ratolest na táboře, přinášíme jako každoročně online informace na adrese http://tabor.eico.cz/.

Po rozkliknutí příslušného ročníku tábora zjistíte, v jakém oddíle Vaše dítko je, kolik má bodů za úspěchy v soutěžích, ve fotogalerii najdete vždy večer fotky z každého dne a v Denním věštci popis, co se dělo. Můžete také shlédnout, jak si mladí kouzelníci jednotlivě či jejich koleje hromadně vedou v celoškolním bodování či famfrpálu, a přes soví poštu jim zasílat krátké zprávy, které jim rozdáme vždy ráno u snídaně (někdy i u večeře) a samozřejmě také denně sdílíme fotky z táborů na našem facebooku, instagramu a youtube .

 

Sobota, 23.7.2022

 

Nový školní rok 2022 ve Škole čar a kouzel v Bradavicích byl slavnostně zahájen!

Budeme Vás o všem podrobně informovat, první reportáž již v neděli večer!

 Zůstaňte s námi a čtěte pravidelně Denního věštce!

Vaše redakce