Právě se nacházíte v sekci: DENNí VěšTEC

Sobota, 5.8.2023

Poslední školní den v Bradavicích, to je vždy trochu smutno... 

Je dobojováno, všechny body rozdány, pohár má svého držitele. Studenti balí zavazadla a opouští pokoje. Na nádraží již houká Bradavický express...

Pedagogický sbor Bradavické školy čar a kouzel se s vámi loučí a děkuje za přízeň, jakož i celá redakce Denního Věštce.

V příštím školním roce se na vás zase těšíme! 

A až vám bude nejsmutněji, koukněte na fotky v galerii nebo na facebooku, pusťte si některé z videí na youtube a zase... jako byste tu byli s námi.

Pátek, 4.8.2023

Poslední den soutěží, a žádné vítězství nebylo předem jisté!

Čekala nás překážková dráha, kterou bylo třeba překonat i se zraněným Ronem, a proti přesile mozkomorů jsme se ubránili pomocí bakulí (a samozřejmě našich skvělých znalostí a schopností v oblasti obrany proti černé magii). Před obědem jsme ještě rychle zkusili z křišťálových koulí vyvěštit, co nás odpoledne čeká a jak to celé dopadne… Ale aby někdo správně předpověděl ten konečný výsledek, to by musel být skutečně talentovaný jasnovidec!

Odpoledne nás čekala velká závěrečná hra. Hned na začátku jsme se potřebovali rozdělit na dvě časové linie – přítomnou a budoucí – což značilo, že hra bude přesně tak komplikovaná, jak všichni očekávali. Hrdinové z přítomnosti museli najít zatoulané věštby, utěšit Hagrida, truchlícího nad prohraným soudem hipogryfa Klofana, vyhnout se větvím vrby mlátičky, vyřešit záludné hádanky, najít Smrtijedy vydávající se za krysy (a proměnit je zpět do lidské podoby a bezpečně dopravit zpět k hradu), vyhnout se nebezpečným vlkodlakům a kdoví co dalšího… Jejich spojenci z budoucnosti zatím hledali oblíbené pochoutky hipogryfa, zachraňovali Klofana, odlákávali vlkodlaka a vyčarovávali nejsilnější patrony, co tento tábor kdy viděl!

Závěrečná hra pořádně zamíchala celkovým pořadím, a večer se ukázalo, že mezi prvním a posledním místem je rozdíl jen 53 bodů!!! Na čtvrtém místě se tedy v letošním školním poháru umístil Havraspár, o tři body více a třetí místo získal Zmijozel. Na druhé místo velmi překvapivě skočil Nebelvír, a první místo si vybojoval Mrzimor!

Konec školního roku je třeba oslavit tancem a písní, ačkoliv došlo i na slzičky - jako každý rok, někteří studenti se s námi i letos rozloučí. Přejeme všem absolventům mnoho štěstí v jejich po-Bradavické kariéře a doufáme, že se s nimi ještě uvidíme!

Čtvrtek, 3.8.2023

Po nočním dobrodružství se nikomu moc nechtělo vstávat, a profesorka Prýtová byla tak hodná, že zrušila ranní hodinu bylinkářství, abychom si mohli ještě o hodinku déle pospat.

Když jsme se konečně probrali, nastal čas projít tajnou chodbou začínající v hrbu jednooké čarodějnice (který se mimochodem otevírá zaklínadlem Dissendium). Za roky, kdy byla nepoužívána, se v ní však nasbíraly pavučiny ohromných rozměrů. Než abychom riskovali probuzení pavouků jakékoliv velikosti, proplížili jsme se přes jejich sítě raději tak, abychom se nedotknuli jediného vlákna…

Vrátili jsme se právě včas na finále ve famfrpálu. Nejdříve se utkali Zmijozel s Mrzimorem, kdy Zmijozel vybojoval třetí místo v celkovém pořadí, a následně v dramatickém zápasu o první místo zvítězil Havraspár, přičemž Nebelvír skončil druhý.

Odpoledne se nám podařilo zmocnit se ministerstvem kouzel přísně regulovaných obracečů času, čímž jsme získali vzácnou příležitost vrátit se do minulosti a změnit něco, co se nám nepovedlo. Dle požadavků jednotlivých kolejí jsme si tak znovu zahráli sobotní hru Lumos Maxima, nedělní Zpěv buclaté dámy, středečního Tůňodava a Pavučinu z dnešního dopoledne. Týmy měly možnost opravit si své bodové zisky z těchto soutěží.

Večer jsme se ujistili, že si správně pamatujeme (či nepamatujeme) hesla pro vstup do společenské místnosti, a procvičili jsme si kouzlení nejen rukama, ale i nohama. To se ještě může hodit, když se jeden potřebuje dostat přes nebezpečné větve vrby mlátičky…

Zítra nás čeká poslední den, a pořadí školního poháru není zdaleka rozhodnuto. Přejte nám tedy hezké sny a zítra držte palce svým kolejím v závěrečných hrách!

Středa, 2.8.2023

Speciální noční vydání Denního věštce!

NOČNÍ VĚŠTEC!!!

Po včerejším úplňku se v okolí bradavické školy vynořila smečka vlkodlaků, a jejich vytí rušilo klidný spánek našich studentů! Proto bylo nehledě na pozdní hodinu potřeba uvařit pořádnou várku vlkodlačího lektvaru, a všechny nešťastné vyjící tvory zpacifikovat. Bohužel došlo v průběhu této hrdinské aktivity k několika incidentům pokousání a infekce vlkodlakismem, ale dvojitá až trojitá dávka vlkodlačího lektvaru plného oměje vlčího moru by měla do rána všechny postavit na nohy!


Ve středu nás čekal další nabitý den plný kouzlení a dobrodružství. Počasí nám konečně přálo (ta včerejší kouzla asi zabrala!), a proto jsme od rána pilně studovali magii.

Začali jsme hodinou věštění z čísel, kde jsme odhalovali tajemství budoucnosti. Poté jsme se ponořili do světa obrany proti černé magii a studovali dalšího z fascinujících fantastických zvířat, tůňodava! Tento japonský vodní démon nás zaujal svou podivnou podobou (vypadá jako opice se šupinami a pod temenem má dutinu, v níž nosí vodu). Živí se lidskou krví, ale hodíte-li mu okurku s vaším vyřezaným jménem, pak vám neublíží. Pokud ji s sebou právě nemáte, je nutno jej lstí donutit se sehnout, až mu z dutiny vyteče všechna voda - to ho připraví o jeho sílu.

Věštění tím pro dnešní den nekončilo, jelikož jsme ještě zjišťovali, co o budoucnosti vypovídají čáry v našich dlaních. Možná nám tam někdo předpověděl i úspěchy ve sportu, protože poté následovalo famfrpálové utkání "Kratiknotů", což jsou naši mladší kouzelníci. Dvě napínavá utkání skončila vítězstvími Mrzimoru a Zmijozelu.

Odpoledne jsme se vydali vstříc dalším úžasným dobrodružstvím. Nebelvír a Zmijozel navštívili muchovickou jízdárnu s hipogryfy, zatímco Havraspár a Mrzimor se vznášeli mezi korunami stromů v lanovém centru Opičárna.

Po návratu jsme si užili nádherný večer při vesele praskajícím kouzelnickém ohni, kde jsme úspěšně zvládli zaklínadlo Incendio! a opekli jsme si výborné špekáčky a další dobroty.

Celý den byl plný zážitků a kouzel a my už se těšíme na další příhody!

Úterý, 1.8.2023

Školní rok se pomalu překlápí do druhé poloviny, a počasí je z tohoto téměř stejně nešťastné jako celé osazenstvo Bradavické školy čar a kouzel. Ale nás nějaký déšť neodradí!

Abychom se perfektně orientovali v okolí Bradavic, zaznamenali jsme naše znalosti okolí v nákresu magického plánku, který jsme rovnou využili při dlouho očekávané cestě do Prasinek! V této výjimečné čistě kouzelnické vesnici jsme se však jen nepoflakovali (ačkoliv čaroděj se nikdy nefláká), ale hledali jsme významné místní památky a podniky, jako třeba slavnou Chroptící chýši, cukrárnu Medový ráj, hostinec U Tří košťat či obchůdek U Taškáře.

Odpoledne déšť neustával, naopak nabíral na síle, což nám značně ztížilo podmínky pro hraní famfrpálu. I přes nepřízeň počasí (a dokonce i bezprecedentní útok mozkomorů) však všichni hráči podali vynikající výkony. Havraspár zvítězil nad Mrzimorem a Nebelvír porazil Zmijozel, což znamená, že tyto dva vítězné týmy se ve čtvrtečním finále utkají o první místo! Abychom trochu uschli a také si odpočali, později odpoledne jsme vyrazili do umělecké galerie. Mezi téměř šedesáti obrazy jsme k našemu překvapení potkali starou známou - strážkyni vchodu do nebelvírské věže, Buclatou dámu! Schovávala se ve dvaadvaceti obrazech, ale pozorné zraky našich žáků ji spolehlivě odhalily.

Trocha vzdělání před večeří nemůže uškodit, proto jsme se v rámci hodiny Obrany proti černé magii procvičili v rozeznávání zvěromágů a vlkodlaků. Zdalipak víte, kdo vynalezl vlkodlačí lektvar?? Večer jsme shlédli druhou polovinu příběhu Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, a abychom nenechali mysl zahálet, rovnou jsme ještě otestovali pozornost našich studentů kvízem! Unavení, ale spokojení, jsme pak usínali za zvuků deště vytrvale bušícího na střechu, a možná jsme vyslali i jedno či dvě zaklínadla v naději, že zítra vysvitne sluníčko...

Pondělí, 31.7.2023

Už je tady pondělí a s ním i další vzrušující zápas ve famfrpálu. Dnes jsme zažili snad historicky nejkratší zápas, kdy havraspárský chytač získal Zlatonku a vyhrál utkání pro svůj tým v méně než pěti minutách! Zmijozel a Mrzimor soupeřili déle a podařilo se jim nastřílet i množství gólů, ale nakonec zaslouženě zvítězil Zmijozel.

Jen co jsme si trochu oddechli, čekala nás hodina péče o kouzelné tvory. Dnešním tématem byli tlustočervi, kouzelné bytosti, které jsou nejspokojenější, když si mohou v klidu dřímat a někdo je krmí jejich nejoblíbenější lahůdkou - hlávkovým salátem. S radostí konstatujeme, že na konci hodiny byli všichni červi spokojení a nakrmení!

A odpoledne nás čekal první výlet letošního tábora - navštívili jsme lanové centrum Opičárna a jízdárnu Muchovice. Stále s tématikou kouzelných tvorů, koleje Nebelvír a Zmijozel se blíže seznámily s orlí částí hypogrifa, když létali v korunách stromů, zatímco Havraspár a Mrzimor se seznámily s tou částí koňskou - projeli se totiž na krásných huculských koních.

Po večeři pak přišel čas na vkusnou zábavu, tématickou pro oslavu Předvečera svátku všech svatých. Každá z kolejí si připravila Synchronizované plachtění duchů zakončené historickou rekonstrukcí Skoro-Bezhlavého Nicka. Potom jsme si ještě strašidelně zatancovali a rychle na kutě, sbírat síly na další den! 

Neděle, 30.7.2023

Druhý den ráno jsme zahájili brzkou hodinu bylinkářství, kdy mladí kouzelníci sbírali vzácné byliny v okolí Bradavického hradu za ranní rosy.

Poté jsme se vydali na hledání hostinského Toma, což vyžadovalo zvláštní pozornost a schopnost rozlišovat i ty nejjemnější odstíny barev. Při přípravě na nový školní rok jsme museli zkrotit Obludné Obludárium - tu nechvalně proslulou knihu tajemných magických tvorů.

Kromě péče o kouzelné tvory nás čeká letos i nový předmět - jasnovidectví. Začali jsme věštěním z čajových lístků, kdy jsme po vypití vynikajícího nápoje hledali v čajové sedlině znamení pro naši budoucnost. A našli!

Dnešní vzdělávání jsme završili hodinou lektvarů, kde jsme se naučili vyrábět zmenšovací dryák - ovšem některé ingredience se záhadně ztratily v lese a museli jsme je nejdřív najít, a až pak teprve přidat do svých kotlíků.

Poté nás čekal první letošní zápas ve famfrpálu - Nebelvír se utkal s Mrzimorem a po napjatém souboji Nebelvír chytil Zlatonku, čímž těsně zvítězil. Havraspár pak porazil Zmijozel, který sice nastřílel více gólů, ale havraspárský chytač se vyznamenal a přidal svému týmu 100 bodů navíc!

Večer jsme si ještě zopakovali zpěv buclaté dámy a obranu proti bubákům, proti kterým se nejlépe bojuje smíchem... 

A pak už po náročném dni hup do pelíšků, třeba se nám budou zdát věštecké sny o příštích dobrodružstvích!

Sobota, 29.7.2023

První den letošního školního roku v Bradavické škole čar a kouzel se i přes mírnou nepřízeň počasí vydařil. Malí kouzelníci byli tak nadšení z návratu do školy, že Bradavický expres nemohl jet dost rychle! Po příjezdu nás čekalo slavnostní zařazování prvňáčků a jejich koleje srdečně přivítaly tyto nové posily.

Po již tradiční výrobě košťat jsme je museli také otestovat, tentokrát ne na mudlovskou funkci zametání, ale na jejich skutečnou kouzelnickou hodnotu – létání! Dramatickou překážkovou dráhu zvládlo bez újmy pouze mrzimorské koště (ale zato všechny děti).  
Tím však dobrodružství nekončilo – v lese jsme hledali nová zaklínadla, vyhýbali jsme se Dursleyovým, posílali jsme si přes rozkvetlou louku hlasitou poštu či Huláky a učili jsme se nejúčinnější obranu proti azkabanským strážným mozkomorům, kteří by se údajně mohli v okolí Bradavic pohybovat…
 
Večer jsme si připomněli příběh Harryho Pottera pomocí mudlovské technologie pohyblivých obrázků a abychom si nabyté znalosti rovnou osvěžili, všechny koleje se zapojily do náročného vědomostního kvízu. Překvapení prvního dne však ještě nekončilo a tak pro nás musel přijet záchranný autobus, aby nás přesunul do kouzelnického světa… a potom už šupšup do postýlek, abychom byli čerství na další den!

Pátek, 28.7.2023

Nový školní rok 2023 ve Škole čar a kouzel v Bradavicích byl slavnostně zahájen!

Vážení a milí čtenáři Denního Věštce!

Vám, kteří zůstali doma a chtějí mít přehled, jak válčí jejich kouzelnická ratolest, přinášíme jako každoročně online informace na adrese http://tabor.eico.cz/.

 Po rozkliknutí příslušného ročníku vpravo nahoře zjistíte, do jaké koleje Vaše dítko zařadil Moudrý Klobouk, kolik má bodů za úspěchy v soutěžích, ve fotogalerii najdete vždy večer fotky z každého dne a v Denním věštci popis, co se dělo. Můžete také shlédnout, jak si mladí kouzelníci jednotlivě či jejich koleje hromadně vedou v celoškolním bodování či famfrpálu, a přes soví poštu jim zasílat krátké zprávy, které jim rozdáme vždy ráno u snídaně (někdy i u večeře) a samozřejmě také denně sdílíme fotky na našem facebooku, instagramu youtube .

Budeme Vás o všem podrobně informovat, první reportáž již v sobotu večer!

Zůstaňte s námi a čtěte pravidelně Denního věštce!

Vaše redakce