Harry Potter a Fénixův řád
17.7.2017 - 23.7.2017

Horský hotel Liptov
Ostravice č. 01272
739 14, Ostravice
  Domů | Koleje | Denní věštec | Soví pošta | Galerie | Hodnocení
Právě se nacházíte v sekci: DENNí VěšTEC
2017-07-22

Profesorský sbor nad ránem překvapivě zamrkal. V budově školy bylo podivné, podezřelé ticho. Co se stalo? Kde jsou studenti? Milý čtenáři, překvapím tě. Nestalo se vůbec nic. Všichni kouzelníci byli na nádvoří a v tichosti prováděli rozcvičku. Skutečně, jakoby je někdo začaroval. V dopoledních hodinách proběhl přátelský zápas ve famfrpálu. Potlouky tloukli, camrál trefoval branky, zlatonka poletovala a naši studenti se královsky bavili. A aby byl dobrý pocit ze dne ještě lepší, studenti společnými silami zakleli Dolores Umbridgeovou a odeslali ji na ministerstvo kouzel, kde jistě najde své uplatnění. Odpoledne bylo potřeba postarat se o obra Drápa, kterého do Bradavic dovedl Hagrid. Naši kouzelníci mu museli najít a připravit jídlo i pohodlný odpočinek.

Večer se tradičně nesl v duchu nostalgickém. Bylo třeba vyřadit letošní absolventy. Tentokrát jich bylo sedm. To bylo slzí a mokrých kapesníků! Ale život jde dál a závěrečný večírek si všichni náležitě užili. Zítra je čeká vysvědčení a odjezd domů. Bradavické brány se uzavřou a budeme muset čekat celý dlouhý rok. Ale to nevadí. Děkujeme všem čtenářům za přízeň podporu.

V příštím školním roce nashledanou!!!

A ještě vzpomínkové video...


2017-07-21

 Nad rozpálenými Bradavicemi se smilovalo samo nebe a nad ránem se spustil liják, který vytrval až do odpoledních hodin. To však nemohlo naše malé kouzelníky zastavit v jejich dalším rozvoji a vzdělání. Po vzpouře v Azkabanu bylo třeba odlišit smrtijedy od členů Fénixova řádu, vyhnout se mozkomorům a ještě vyhovět nárokům paní prof. Dolores Umbridgeové. Pro svůj dobrý pocit se však studenti naučili vyčarovat svého patrona.

Odpoledne se slunce vrátilo na nebe a do dětských tvářích úsměvy. Výprava na peřeje pozvedla náladu všem. Zvlášť, když zákeřný bacil stále útočí a další čtyři studenti byli odvezeni do nemocnice svatého Munga. 

Večer se odehrával v režii Havraspárské a Zmijozelské koleje. Všichni se báječně bavili, tančili a smáli se až do doby, kdy už bylo třeba jít spát.


2017-07-20

Slunce od brzkého rána pražilo a už rozcvičku mohli studenti abolvovat ve vodách Černého jezera. Dopolední hodiny strávili studenti v boji se smrtijedy, pátráním po ztracené věštbě a osobními kouzelnickými souboji. Bylo to náročné. Zdá se, že nepřátelé Bradavic pustili do školy novou zákeřnou zbraň v podobě agresivních bacilů, které skolily hned čtyři mladé kouzelníky. Velmi svým spolužákům v koleji chybí.

Odpoledne převzala vládu nad vyučováním paní profesorka Dolores Umbridgeová. Její způsob výuky je velmi efektivní. Jen si nejsme tak úplně jisti, jak dlouho jej studenti vydrží.

Večer při táboráku jednotlivé koleje předvedly scény ze života Harryho Pottera a závěrečným překvapením bylo večerní koupání. Žhavé slunce zapadlo a s ním i starosti všedního dne. Ochladilo se, něžný vítr hladil rozpálené tváře a přinášel zasloužený spánek. 


2017-07-19

Uprostřed noci byli studenti probuzeni zoufalou žádostí o pomoc. Bylo třeba vyrazit, hledat, najít a zapamatovat. Bylo třeba najít ztracenou vzpomínku v noci, v lese, navzdory tmě a strachu. Ale to neznáte naše studenty! Každému nebezpečí a nepříjemnosti se postaví čelem a navzdory.

O to těžší bylo ranní vstávání, ale i tuto nepříjemnost naši malí kouzelníci překonali. A pak hurá znovu na hodinu péče o kouzelné tvory a lekci levitace. Slunce připalovalo čím dál víc a studenti s radostí vychutnávali chladivé vody Černého jezera.

Odpoledne strávili studenti ve společnosti velmi zvláštních tvorů - testrálů. Starali se o ně, krmili je a létali na nich. Někteří utrželi i šrámy a oděrky. 

Večer se koleje bavily navzájem. Nebelvír a Mrzimor připravili spoustu příjemné zábavy. Dobrou noc.


2017-07-18

 V Bradavicích se rozmnožily škrkny! Pokud bys milý čtenáři nevěděl, co je to je, jedná se o tvorečky ve skrze zákeřné a nevypočitatelné. Způsobují katastrofy a problémy nevídaných rozměrů a kvalit. Proto se může stát, že i v Denním věštci se vyskytují chyby a omyly či, a teď pozor, několikanásobné zobrazení fotografií. Za tyto nečekané komplikace se omlouváme a všemi silami se snažíme o nápravu. 

Ranní slunce a nástup na rozcvičku vyhnali studenty z pelíšku. Čekala je hodina péče o kouzelné tvory - projížďky na huculech v Muchovicích a výuka levitace - lezecké výkony v lanovém centru na Opičárně. 

Odpoledne se konala tajná porada členů Fénixova řádu a malí kouzelníci rychle zjistili, jak těžko se získavají a předávají tajné informace. Přípravný test na NKÚ byl náročný. Zvlášť, když se k jeho provedení připojila profesorka Dolores Umbridgeová. Zdá se, že tato růžová dáma dokáže naším studentům ještě pořádně znepříjemnit život. 

Večer proběhl v rámci změny podob - playback show a nasledně zbyl ještě čas k tanci. Spokojení a unavení kouzelníci uléhají do postýlek s radostným očekáváním dalších dnů.


2017-07-17

 Při pohledu do kalendáře milý čtenáři jistě nepřehlédneš dnešní magické datum. Voní z něj kouzla a probleskuje tajemno. A to jistě souvisí s tím, že na nástupiště 9 a 3/4 dorazil Bradavický expres, aby mladé a nadějné kouzelníky dopravil do školy čar a kouzel v Bradavicích. Připravené postýlky a usměvaví domácí skřítci vítali studenty v jejich dočasném domově. Moudrý klobouk rozdělil studenty prvního ročníku do jejich kolejí. Pak byl čas na návštěvu Prasinek a doplnění potřebných zásob. Odpoledne se mladí kouzelníci zúčastnili záchrany Dudleyho, který po setkání s mozkomory zcela zcepeněl. U večeře se studentům představila nová posila pedagogického sboru Dolores Umbridgeová. Přišla do Bradavic s pověřením ministerstva kouzel a bude vyučovat obranu proti černé magii. Uvidíme, co nám tato nová profesorka přinese.

Večer studenti zavzpomínali na našeho velkého a známého spolužáka Harryho Pottera a pak už hurá do peřin. Ještě dlouho se za dveřmi ozývalo tiché špitání. Mají si toho tolik co říct...

...Pedagogický sbor upřímně děkuje všem rodičům za sponzorské dary, které budou zohledněny v osobním hodnocení studentů. Pokud by bylo vaše dítě nedopatřením opomenuto, pošlete nám, prosím, sovu!


2017-07-16

 Na Vaše zprávy pro malé kouzelníky už jsme připraveni! 


Created & Designed by javaIT™, programming by Jan Vaníček [email]. No copyright ©2006.