Pán prstenů: Dvě Věže
24.7.2017 - 30.7.2017

Horský hotel Liptov
Ostravice č. 01272,
739 14 Ostravice
  Domů | Rody | Deník cesty | Hobití pošta | Obrázky z cest | Hodnocení rodů a hobitů
Právě se nacházíte v sekci: DENíK CESTY
2017-07-29

Ani v noci nemají hobiti klid... Po půlnoci se objevila zpráva, že v lese se vyskytl Glum a střeží svého milááška. Stateční hobiti se za ním neohroženě cestounecestou tmounetmou vydali a o miláška se s ním převážně úspěšně utkali.
Ráno bylo slunečné, takže stavění Sarumanovy věže a protržení přehradní hráze v potoce bylo vítaným osvěžením. Železný pas byl zaplaven, nicméně věž zůstala stát.
Konečně jsme si také užili bazénu a vyzkoušeli, jak se asi cítil Aragorn, když musel hodnou chvíli vydržet bez dechu pod vodou.
Dnešní obranné kouzlo proti Názghûlům bylo taneční, takže hobiti na večerní oslavu trénovali tance již během dne.
Odpoledne nastala chvíle pravdy! Prolomení první obrany koulemi bylo rychlé, přetažení protivníka přes hradby dramatické a jezdci na koních nepřátelskou rojnici prorazili naprosto nekompromisně.
Závěrečná bitva a ochrana strážce prstenu před jedovatými skřetími slinami přinesla nečekaný zvrat a v podstatě změnila celotýdenní pořadí jednotlivých tlup.
Gratulujeme Ponravům k těsnému vítězství a oceňujeme gentlemanské gesto, kterým vyjádřili respekt dalším hobitím rodům, které s nimi bok po boku celý týden snášeli dobré i zlé.
Večerní vyhodnocení, ocenění nejlepších a rozlučka s přerostlými hobity, kteří s námi putovali naposled, se neobešlo bez slziček. Na oslavné diskotéce to žilo jaksepatří a zítra už pro hobity přijede povoz, který je rozveze do jejich domovů.
Tak zase za rok!


2017-07-28

UPOZORNĚNÍ!!!

Dnes v brzkých ranních hodinách nás nečekaně probudila zpráva, že Gandalf zmizel. Všichni malí hobité se ho odhodlaně vydali hledat. Stačilo rozluštit šifru a pak podle vzkazu za svítání jít na východ a tam Gandalfa v prvních paprscích pátého dne tábora skutečně našli.

Dnes tedy hobiti budou dospávat a rozcvičku jim odpustíme 


2017-07-28

Hobité chodí boso a tak mají chodidla natolik vypracovaná, že umí nohami nejen psát, ale i kreslit! Také bez problémů zvládaji hod do dálky nohou, předávání šátku či štafetový bosý běh. A poznávání přírodnin či jiných věcí jen podle hmatu nohou jim nečiní už vůbec žádný problém...

Dnešní obranou proti Názghûlům byl zářivý úsměv a tak mají hobiti dnes spoustu krásných obrázků, které si můžete prohlédnout v galerii .

Odpolední výlet do Edorasu pro doplnění zásob před závěrečnou bitvou vedl kolem divokých říčních peřejí, kde si hobiti rozpálená chodidla zchladili. Navečer si Cvalíci, Pytlíci, Bulíci i Ponravové zopakovali své bojové pokřiky a večer zakončili táborovým ohněm a zpěvy s kytarou. Zítřek bude náročný.


2017-07-27

Po sběru hvězdných paprsků se hobité za drobného deště vydali trénovat jízdu na koních do Rohanu a druhá skupina usilovně pracovala na své fyzičce ve výškách. Vzhledem k tomu, že dnešní obranné kouzlo proti Nazghûlům byl bobřík mlčení, u oběda bylo ticho jako v kostele. Odpoledne se vyčasilo a hobité vyrazili seznámit se s Pastýři lesa - enty. Úspěšně vyřešili Lesní poezii, předvedli, jako které lesní zvíře skáčou, vrhali koule po skřetech na vrrcích. Popsali a nakreslili svého enta a objevili Stromovouse, který je přijal pod svou ochranu.
Velký večerní kvíz hobity řádně potrápil a promítání poslední části filmového příběhu jim nastínilo, jak se asi budou odvíjet zbývající dny tábora. Snad se jim dnes podaří usnout...


2017-07-26

Mlhavé ráno hobity neodradilo od cesty do Helmova žlebu. Šli přes Bílé hory mezi Rohanem a Gondorem, cestou je ovšem opět pronásledovali Nazghûlové, proti kterým by se dnešní obranné kouzlo dalo nejlépe popsat asi takto: "Flákni sebou o zem". Na vrcholu Bílých hor nakonec mlha ustoupila a hladíci bod pro štěstí si pohladili všichni hobiti, štěstí budou ještě hooodně potřebovat. Večer jsme se pokusili zbavit zakletí krále Theodena, vyzkoušeli si znalosti o koních (nejen) Rohanu a podívali se na další část filmového příběhu. To se dnes bude spát...


2017-07-25

Ráno hobité posbírali rozsypané hvězdné paprsky a po snídani se Cvalíci s Ponravy vydali do Země pánů koní – Rohanského království, aby vylepšili své jezdecké schopnosti. Bulíci a Pytlíci zase pracovali na své fyzické zdatnosti v korunách stromů. Po rajském obědě jsme se vydali po stopách skřetů, do kterých se nám pletly stopy různých lesních zvířat, ale nakonec všichni hobiti získali skřetí skalp. Úspěšně si také vyzkoušeli trpasličí sprint se zneškodněním protivníka při rotačním vyhýbání se šípům nepřátel.

Na svačinu byl entí nápoj, takže povyrostlí hobiti hravě dosáhli do výšek a posbírali vše potřebné. Ve večerní soutěži „Hobitín má talent“ se objevily nečekané herecké, taneční, gymnastické i pěvecké talenty a následná diskotéka nás nabila novou energií, kterou budeme jistě ještě potřebovat .


2017-07-24

Hobiti se po roce vrátili do Kraje a Gandalf Šedý je srdečně přivítal. Všechny tlupy si úspěšně našly své jméno a tak tu máme rod Cvalíků, Pytlíků, Bulíků a Ponravů. Jak se blížíme k Mordoru, prsten je stále těžší a těžší a tak se hobité musí v jeho nošení pravidelně střídat, aby z nich nevysál všechnu sílu. Navíc je důležité pamatovat si denní kouzlo proti Nazghûlům, kteří hobity pronásledují. Odpoledne jsme pekli Lembas podle starého elfského recepisu a jen jsme se olizovali, jak se povedl! Aktivity i kvíz "Hádej kdo jsem" hobity pobavily a 1. část filmového příběhu jejich dalšího putování je pomalu ukolébala ke spánku. Zítra je čeká další dobrodružství....


2017-07-23

 Pamatujete, jak posledně Gandalf bojoval s Balrogem, spadl do propasti ("Utíkejte, hlupáci!") a Frodo ho už oplakal?

Ono to nebude tak horké, nebojte! 


Created & Designed by javaIT™, programming by Jan Vaníček [email]. No copyright ©2006.